Marka Sierra Designs
|

Sierra Designs – wychowani na szlaku. Producent sprzętu outdoorowego.

Outdoor i możliwość przeżywania przygód na świeżym powietrzu, powinny być dostępne dla wszystkich.

Założyciele Sierra Designs

To credo, które stoi u podstaw działalności amerykańskiej marki Sierra Designs pochodzącej z Kalifornii. Jej początki sięgają 1963 roku, kiedy to w schronisku The Ski Hut w Berkeley w Kalifornii, Bob Swanson i George Marks podjęli decyzję o założeniu firmy. Miłośnicy narciarstwa i trekkingu wyszli z założenia, że każdy człowiek, niezależnie od doświadczenia i pochodzenia, zasługuje na sprzęt, który ułatwi mu kontakt z naturą i outdoorową aktywność fizyczną. Przygotowując koncepcję marki, partnerzy wykorzystali lata wspólnych przygód na szlaku i umieścili swoje doświadczenia w oferowanych produktach.

Inspirowani doświadczeniem. Innowacyjne patenty Sierra Design.

Takie podejście sprawiło, że Sierra Designs było pionierem wielu innowacyjnych rozwiązań outdoorowych, które dzisiaj są oczywiste i stanowią branżowy standard. W trakcie 60 lat obecności na rynku firma opracowała setki patentów, które sprawiają, że wypoczynek na świeżym powietrzu jest łatwiejszy, bezpieczny i bardziej przyjemny. Nic dziwnego, że produkty Sierra Design cieszą się popularnością na całym świecie, co znajduje odzwierciedlenie w licznych nagrodach konsumenckich. W Sierra Design od początku chodziło o coś więcej niż produkt.

Kluczem do sukcesu był zespół pasjonatów, ich doświadczenia oraz relacje i wspólne zainteresowania. W 1968 roku partnerski zespół Boba i George’a rozrósł się aż do 28 pełnoetatowych pracowników. Jak niejednokrotnie podkreślali „mówiąc sprawa rodzinna, myślimy dosłownie”. Chociaż na przestrzeni lat wiele się zmieniło, a marka zaistniała na globalnym rynku, wciąż zatrudnia pasjonatów sportów outdoorowych, którzy pomysły na ulepszenie sprzętu czerpią z własnych doświadczeń. Inspiracje odnajdują m.in. na szlaku, podczas wspinaczki, na pustyniach i na plaży. Słowem w każdej przeżywanej przygodzie.

Dla miłośnikom trekkingu, backpackingu i biwakowania

Misją marki jest tworzenie wysokiej jakości sprzętu turystycznego i biwakowego. Wszystko po to, aby uczynić outdoor jeszcze bardziej przystępnym i podnieść komfort podczas wykonywania ulubionych aktywności. Asortyment firmy dedykowany jest miłośnikom trekkingu, backpackingu, wycieczek rowerowych oraz biwakowania na łonie natury. Sprzęt jest nie tylko lekki i wytrzymały, ale także oferuje znakomity stosunek ceny do jakości, dzięki czemu jest przystępny i wygodny dla użytku dla każdego. Właśnie tak, jak chcieli Bob i George.

Firma przywiązuje dużą wagę to wysokiej jakości produktów. Oferowany sprzęt wyróżnia się niską wagą, niewielką objętością  i wysokim komfortem użytkowania oraz jest wytrzymały. Te pozornie przeciwstawne parametry udało się osiągnąć, dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań opartych na własnych doświadczeniach. Kultowe produkty są nieustannie ulepszane o nowe rozwiązania, które podnoszą jakość parametrów użytkowych. Do wytwarzania sprzętu i odzieży wykorzystywane są ekologiczne, certyfikowane materiały. Puchowe śpiwory posiadają certyfikat RDS, a syntetyczne materiały często  pozyskiwane są z recyclingu. Sam proces produkcji również odbywa się w zrównoważonych warunkach, ograniczając emisję śladu węglowego. U podstaw tych wartości leży miłość do natury i sportów outdoorowych.

Sprzęt biwakowy i ubrania outdoorowe

W ofercie marki Sierra Designs znajdują się namioty turystyczne (w tym ), w tym ultralekkie namioty trekkingowe, większe namioty campingowe oraz namioty całoroczne, umożliwiające biwak również zimą. Miłośnicy outdooru mogą także wybierać spośród licznych modeli śpiworów, przeznaczonych do spania w różnych warunkach i temperaturze. Ciekawą propozycją dla backpackerów są duże plecaki ze stelażem i niewielkie plecaki turystyczne, w sam raz na jednodniową wycieczkę. Firma Sierra Designs może pochwalić również się bogatą ofertą ubrań outdoorowych, wśród których znajdują się kurtki trekkingowe, kurtki puchowe, okrycie przeciwwiatrowe i membrany oraz koszulki i spodnie turystyczne.

Sierra Design w naszym asortymencie: namioty trekkingowe i śpiwory turystyczne

W ofercie sklepu internetowego e-Halny.pl znajdziesz szeroki asortyment sprzętu turystycznego Sierra Design. Wśród czołowych produktów znajdują się wysokiej jakości śpiwory syntetyczne, śpiwory puchowe i namioty trekkingowe, wśród których znajdziesz ultralekkie propozycje dla jednej osoby oraz komfortowe namioty biwakowe nawet dla 4 osób. Oferowane przez nas produkty są uniwersalne i przystosowane do zmiennych warunków europejskich. Większość z nich testowana była w deszczowym klimacie Wielkiej Brytanii i w pełni nadaje się do użytku przez 3 sezony: wiosnę, lato i zimę. Śpiwory puchowe Sierra Design zadbają o Twój komfort termiczny nawet przy ujemnych temperaturach, podczas gdy śpiwory syntetyczne doskonale sprawdzą się w letnich warunkach lub podczas biwakowania w kamperze.

Jesteśmy jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się na sprowadzanie do Polski sprzętu biwakowego firmy Sierra Design. Wierzymy, że marka będzie zyskiwać w Polsce na popularności ze względu na dobrą jakość produktów, niewielką wagę oraz przystępną cenę.

 Zobacz produkty firmy Sierra Design w sklepie e-Halny.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *