|

Nowości od marki Volven. Maty i śpiwory puchowe na chłodniejsze dni.

Marka Volven wyszła naprzeciw zapytaniom konsumentów i wprowadziła do oferty nowe maty i śpiwory puchowe, które sprawdzą się podczas zimniejszych dni. 

Śpiwory puchowe Volven 

W dotychczasowej ofercie marki Volven był tylko jeden śpiwór puchowy Volven Polaris, który cieszy się ogromną popularnością. Polaris to śpiwór, który doskonale się sprawdzi w okresie od wiosny do jesieni, łączy dobre parametry izolacyjne z niską wagą i przystępną ceną. Jego komfort termiczny został oceniony na 6,7 stopni Celsjusza. Więcej na temat modelu Polaris oraz innych popularnych modeli śpiworów marki Volven pisaliśmy tutaj

Marka Volven postanowiła wprowadzić nowe modele śpiworów puchowych, które pozwolą na komfortowy sen w temperaturach od 4 do -3 stopni Celsjusza. 

Są to model Narvi 400 lub model Skadi 600

Komfort termiczny wszystkich śpiworów puchowych od maki Volven został określony w niezależnym badaniu przeprowadzonym wg normy EN ISO 23537-1:2016. Parametry śpiworów można zatem porównywać ze śpiworami innych producentów, którzy również poddają śpiwory badaniu wg wspomnianej normy. Zarówno model Narvi, jak i Skadi są wypełnione puchem z certyfikatem RDS, który poświadcza etyczne pozyskanie tego surowca. Oba śpiwory mają kształt mumii oraz kaptur, które dodatkowo kumulują ciepło i chronią przed napływem zimnego powietrza.  

Śpiwór Volven Narvi 400Śpiwór Volven Skadi 600
Waga producenta/realna865 g/ ok 950 g z pokrowcem kompresyjnym1150 g/ ok 1250 g z pokrowcem kompresyjnym
Wymiary po spakowaniu35 x 17 cm41 x 20 cm
Temperatura komfortu3,7 st. C-2,9 st. C
Kształtmumiamumia
Wypełnianiepuch kaczy RDS 650 cui, 90/10 – 400gpuch gęsi RDS 750 cui, 90/100 – 600g
Cena katalogowaOk. 1.000 złOk. 1500 zł
NormaEN ISO 23537-1:2016EN ISO 23537-1:2016
Parametry nowych modeli śpiworów puchowych Volven

Śpiwór puchowy Volven Narvi 400 

Narvi 400 to model stworzony z myślą o noclegu pod namiotem lub w hamaku, gdy temperatury spadają do 4 stopni Celsjusza. Jego komfort termiczny to 3,7 stopni Celsjusza. Śpiwór wypełniony jest 400 g puchu kaczego o sprężystości 650 ciu. Szybko się rozpręża oraz łatwo kompresuje do niewielkich rozmiarów. Po zapakowaniu w worek kompresyjny ma wymiary 35 x 17 cm. Jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, po spakowaniu do plecaka w bagażu pozostanie jeszcze sporo miejsca na pozostały ekwipunek. Waga śpiwora też jest niewielka, wynosi tylko 865g. 

Warto wspomnieć, że model Narvi doczekał się swojego brat Narvi 200, który sprawdzi się latem lub podczas noclegów w schronisku. Narvi 200 to 200 g puchu kaczego o takiej samej sprężystości (650 cui). Jego komfort termiczny to 13,6 stopni Celsjusza. 

Śpiwór puchowy Volven Skadi 600

Śpiwór Skadi 600 to propozycja dla najbardziej wymagających miłośników outdooru. Skadi 600 został wypełniony puchem gęsim o sprężystości 750 cui. Puch gęsi jest obecnie wykorzystywany do produkcji najwyższej jakości sprzętu turystycznego. Charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacyjnymi. Dodatkowo śpiwór możesz skompresować do stosunkowo małych rozmiarów (41 x 20 cm) za pomoca pasków przymocowanych do worka kompresyjnego. Śpiwór Volven Skadi 600 doskonale sprawdzi się podczas nocy, gdy temperatura spada nawet do – 3 stopni Celsjusza (komfort termiczny -2,9 st. Celsjusza). Sprawdzi się zatem na wiosenne i jesienne przymrozki. 

Materace od Volvena 

Każdy, kto planuje wypad pod namiot chce zagwarantować sobie dobrą izolację od podłoża. W ofercie Volvena pojawiła się bardzo ciekawa propozycja na chłodniejsze noce w terenie. Materac Air Thermo to pierwszy model marki Volven o tak wysokich parametrach izolacyjności.  

Materac Volven Air Thermo   

Całoroczny materac Air Thermo sprawdzi się nawet podczas nocy, gdy temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza. 

Wysokie właściwości izolacyjne uzyskano wypełniając wierzchnią część materaca ociepliną syntetyczną i stosując pod powłoką dodatkowe panele aluminiowe. W ten sposób uzyskano współczynnik R-Value 4,2. Parametry izolacyjne materaca zostały potwierdzone badaniem wg normy ASTM F3340-18. 

Materac jest wygodny ( ma grubość aż 5,5 cm) oraz lekki (waży niecałe 600g). Cechą materaca jest także odporność na uszkodzenia i przetarcia materiału zewnętrznego, który wykonano z poliestru z technologia ripstop. 

Materac szybko napompujesz dzięki załączonemu pokrowcowi pełniącemu rolę pompki. 

To tylko niektóre z nowości marki Volven, a już zapowiadają się kolejne. Z ciekawością czekamy na kolejne nowości od marki Volven.

  

Similar Posts