Sklep » Sprzęt turystyczny » Śpiwory

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Śpiwory turystyczne w sklepie e-halny.pl

Sezon turystyczny najbardziej kojarzy się oczywiście z ciepłymi miesiącami letnimi, ale prawda jest taka, że natężenie ruchu turystycznego występuje także w okresie majówki czy ferii zimowych. Osoby, które uprawiają turystykę górską, zgłębiają tajniki survivalu w ramach bushcraftu czy są miłośnikami długodystansowych trekkingów, w terenie przebywają w zasadzie cały rok. Wiadomo, że aby cieszyć się błogim snem w lesie lub w terenie górskim, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Kluczowy w tym wypadku jest wybór właściwego śpiwora. W sklepie internetowym e-Halny.pl można liczyć na szeroki wybór śpiworów na każdą okazję!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze śpiwora turystycznego?

Dokonując zakupu śpiwora w sklepie internetowym warto zwrócić uwagę na kilka zmiennych, którymi powinniśmy się kierować. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie – do jakiego rodzaju biwakowania przeznaczony ma być sprzęt? Czy będzie to nocleg w schronisku górskim, czy raczej celować będziemy w spędzanie nocy pod namiotem, czy tez może sytuacja będzie wymagać spania pod gwiazdami. Wówczas łatwiej będzie dokonać właściwego wyboru, biorąc pod uwagę naszą wygodę oraz warunki.

Zacznijmy od warunków termicznych. Ponieważ zawsze możesz rozpiąć śpiwór, który wydaje się zbyt ciepły, powinieneś wybrać śpiwór o temperaturze niższej niż najniższa temperatura nocna, jakiej spodziewasz się w miejscu, w którym planujesz biwakować. Jeśli będziesz nocować w chłodniejszych miesiącach roku, spójrz na śpiwory, które wytrzymają niższe temperatury i zapewnią lepszy komfort termiczny. Celować wówczas należy w ciepłe śpiwory puchowe. Na to, jak naprawdę poczujemy się nocą, wpływa wiele innych czynników: poduszka do spania, ubranie, wilgotność powietrza i wiatr, a także metabolizm człowieka. Jednak śpiwór pod namiot powinien stanowić dobrą równowagę dla warunków panujących na zewnątrz, niezależnie czy biwakujemy zimą czy gorącym latem.

Drugim aspektem jest kształt śpiwora. Na rynku sprzedażowym mamy generalnie do czynienia z trzema podstawowymi typami. Prostokątne śpiwory zapewniają dużo miejsca na rozciągnięcie nóg i ramion; niektóre można całkowicie rozpiąć i używać jak kołdrę. Model półprostokątny, nazywany czasem „zmodyfikowaną mumią” lub „beczką”, oferuje swoisty kompromis między ciepłem a przestronnością. Wreszcie śpiwór mumia został stworzony w celu maksymalnego zwiększenia ciepła, przy jednoczesnej redukcji wagi. Ten typ dobrze się dostosowuje do sylwetki biwakowicza – podczas snu przewracamy się wraz ze śpiworem, a nie w nim.

Last but not least, wypełnienie śpiwora, które ma kolosalne znaczenie. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy decydujemy się na wypełnienie puchowe czy syntetyczne. W pierwszym wypadku mamy do czynienia ze sprzętem biwakowym o niższej wadze, a przy tym pierze, którym wypełniony jest śpiwór puchowy zapewnia większe ciepło. Lekkie śpiwory puchowe sprawdzają się zatem świetnie w chłodne i suche dni. W tych modelach często mamy wodoodporne wykończenia hydrofobowe (DWR), aby chronić śpiwór w wilgotnych warunkach. Ponadto modele puchowe kompresują się do niewielkich rozmiarów, co ułatwia pakowanie. Śpiwór syntetyczny natomiast jest alternatywą po pierwsze tańszą, a po drugie powinien być wybierany przez osoby cierpiące na alergie.

Modele śpiworów w sklepie e-Halny.pl  

Na półkach naszego internetowego sklepu czekają na was śpiwory marki Volven, uznanej na rynku i zaprawionej w bojach przez długie lata funkcjonowania w branży outdoor. To co je wyróżnia to przede wszystkim stosunek przystępnej ceny do jakości wykonania. W ofercie szeroka gama kolorystyczna i modele z zamkiem prawym oraz lewym.

Polecamy zwłaszcza śpiwory puchowe Volven wypełnione naturalnym puchem. Te lekkie śpiwory turystyczne powstały z myślą o podróżowaniu z jak najmniejszym bagażem. W tej kategorii wyróżnia się zwłaszcza hitowy model Volven Polaris, który odwiedzał już wraz z turystami najwyższe pasma Kaukazu czy Alp. Co czyni go tak wyjątkowym? Mówimy tutaj o sprzęcie biwakowym uszytym z najwyższej jakości poliestru, wypełnionym sprężystym kaczym pierzem. Zapewnia to znakomitą kompresję i komfortowy nocleg nawet przy minusowych temperaturach. Z kolei model Volven Narvi 400 to śpiwór nadający się do nocowania w zasadzie przez większość roku – od wiosny do jesieni.

Z rodziny śpiworów syntetycznych marki Volven wyróżnia się z pewnością model Volven Traveller. Mamy tutaj sprzęt, który zaskakująco dobrze zachowuje proporcje gabarytów i wagi w stosunku do komfortu termicznego. Nic zatem dziwnego, że ten model wybiera wiele osób ceniących sobie zwłaszcza praktyczność i funkcjonalność. Wypełnienie syntetycznymi włóknami Hollowfibre zapewnia świetną odporność na działanie wilgoci. Ze względu na możliwości kompresyjne wymienić trzeba jeszcze syntetyczny śpiwór Volven Superlight, który zgodnie z nazwą jest superlekki i mały.

I jeszcze nowinka zza Oceanu. Śpiwory amerykańskiej firmy Sierra Design to ostatnie odkrycie polskiego rynku turystycznego, a linia Get Down 550F została już wielokrotnie nagrodzona na targach sprzętu outdoor. Polecany śpiwór powłokę z poliestru, impregnowaną dodatkowo DWR i izolację o wypełnieniu 550, które razem zapewniają trwałość i niezawodność, nawet przy bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo, konstrukcja z przegrodami pomaga wyeliminować zimne punkty, a wewnętrzne kieszenie na ręce, ściągany kaptur i kołnierz przeciwwiatrowy na zamku błyskawicznym zapewniają gotowość na każdą pogodę. Dobra jakość i rozsądna cena!

End of content

End of content