|

TEKO – super wygodne skarpety z wełną merynosów

TEKO to brytyjska marka, która wyspecjalizowała się w produkcji skarpet z wełną merynosów dedykowanych do różnych aktywności na świeżym powietrzu. Projektanci TEKO wiedzą jak ważnym elementem wpływającym na komfort chodzenia są odpowiednio dobrane skarpety. Marka do produkcji wykorzystuje starannie wyselekcjonowane, certyfikowane materiały wysokiej jakości oraz nieustannie pracuje nad opracowywaniem technologii poprawiających dopasowanie skarpety do stopy.  TEKO charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością i trwałością wykonania, ale także dbałością o planetę. Firma dba o zrównoważony rozwój i minimalizowanie negatywnego wpływu produkcji na środowisko. 

Pochodząca z Wielkiej Brytanii marka TEKO specjalizuje się w produkcji skarpet z wełną merynosów

Warto zauważyć, że firma TEKO wszystkie produkty produkuje we Włoszech, a w procesie produkcji wykorzystuje odnawialne źródła energii czerpane z wiatru, wody czy słońca. W swojej ofercie TEKO proponuje rozmiary skarpet neutralne pod względem płci.  Dzięki temu zabiegowi stara się ograniczać ilość odpadów powstających podczas procesu produkcyjnego. Dopełnieniem ekologicznych działań jest pakowanie skarpet w tekturowe opakowania zadrukowane tuszem na bazie soi. 

Zespół TEKO zwraca szczególna uwagę na gatunek oraz pochodzenie materiałów wykorzystywanych do produkcji. W ofercie TEKO większość skarpet uszyta została przy zastosowaniu wełny z merynosów. Używana wełna merino sprowadzana jest z Patagonii i posiada certyfikat BLUSIGN® gwarantujący, że wełna pochodzi z kontrolowanych hodowli, które nie używają szkodliwych wybielaczy do produkcji. Część skarpet wykonana jest z unikalnej mieszanki wełny merynosów i poliestru z recyklingu. 

Dlaczego wełna merino ?

Wełna, w odróżnieniu od bawełny, nie chłonie wilgoci i to z tego względu jest tak ceniona przez turystów. Wełnę merino stosuje się do produkcji odzieży nie tylko zimowej, ale także letniej. Zastosowanie do produkcji skarpet przędzy z wełny merynosów gwarantuje: 

  • regulację temperatury wewnątrz buta,
  • odprowadzanie wilgoci na zewnątrz buta,
  • przyjazny i miły dotyk dla skóry, 
  • długie utrzymanie świeżości dzięki bakteriobójczym właściwościom.

Dzięki zastosowaniu wełny projektanci TEKO minimalizują ryzyko powstawania pęcherzy i otarć, które pojawiają się, gdy wewnątrz buta zgromadzi się zbyt dużo wilgoci. 

Trwałość wykonania oraz rozciągliwość skarpet firma TEKO uzyskuje stosując, w różnych proporcjach w zależności od modelu, domieszkę włókien nylonowych oraz elastanu. 

Marka TEKO w swojej ofercie proponuje cztery kategorie skarpet: narciarskie, hikingowe, rowerowo-biegowe. Do produkcji poszczególnych modeli wykorzystywane są z kolei cztery główne materiały:

  • M3RINO.XC – czysta wełna merynosów sprowadzana z Patagonii, bez wybielaczy, zapewniająca regulację temperatury i odprowadzanie wilgoci
  • SIN3RGI – mieszanka włókien wełny merynosów i poliestru pochodzącego z recyklingu, zapewniająca wygodę i wysoką trwałość wykonania
  • EVAPOR8 – mikrofibra regulująca temperaturę i odprowadzająca wilgoć 
  • BIO.D – biodegradowalny poliester

Marka TEKO to nie tylko precyzyjnie dobrane materiały, ale też nowoczesne rozwiązania technologiczne. Do produkcji skarpet zastosowano m.in. technologię „Achilles Wrap System”, która odpowiada za doskonałe dopasowanie się skarpetki do stopy. Dodatkowo skarpety posiadają asymetryczny krój, dopasowany do anatomicznej budowy stopy. Skarpety zostały uszyte w taki sposób, aby materiał nie nawarstwiał się w okolicach palcy i pięt, co znacznie zmniejsza  ryzyko powstawania pęcherzy. Dodatkowym atutem skarpet jest bezszwowa konstrukcja palców oraz wzmocnione, odporne na ścieranie pięty. 

Warto zaznaczyć, że firma TEKO oferuje, w zależności od modelu, skarpety o różnym poziomie amortyzacji stopy. Oznaczenie określające poziom amortyzacji znajduje się na każdym opakowaniu w postaci numerycznej. Im wyższy numer, tym amortyzacja, a więc i grubość materiału, będzie większa. 

W ofercie sklepu e-Halny.pl znajdziesz skarpety z najnowszej kolekcji ecoHIKE oraz ecoRUN

Kolekcja ecoHIKE od firmy TEKO to uniwersalne skarpety turystyczne cechujące się wygodą, dopasowaniem do stopy oraz szybkoschnącym materiałem. 

Kolekcję skarpet ecoRUN dedykowana jest z kolei biegaczom górskim oraz rowerzystom. Seria ecoRUN cechuje się wykorzystaniem do produkcji nylonu z recyklingu. Zastosowany materiał zapewnia szybkie odparowywanie wilgoci oraz regulację temperatury.  

Similar Posts