|

Śpiwory Volven – zestawienie popularnych modeli

Podróżowanie z plecakiem, długie trekkingi i wieczory spędzone blisko natury to doskonałe formy spędzania wolnego czasu. Jednym z gwarantów spokojnego i komfortowego snu po długim dniu jest właściwie dobrany śpiwór. 

Miłośnicy biwakowania stają często przed trudnym wyborem sprzętu, który zagwarantuje im dobry sen, będzie trwały, lekki oraz w dobrej cenie. Na rynku outdoorowym pojawiły się na szczęcie śpiwory marki Volven.  Aby ułatwić Ci wybór zostawiliśmy właściwości i parametry najpopularniejszych śpiworów marki Volven.  

To, co charakteryzuje śpiwory marki Volven, niezależnie od modelu, to zdecydowanie niewygórowana cena, niska waga, trwałe materiały i niewielkie rozmiary po spakowaniu. Volven proponuje zarówno śpiwory z wypełnieniem syntetycznym, jak i puchowym. Marka dba nie tylko o jakość wykonania, ale także o jakość przekazywanych informacji. Śpiwory są poddawane niezależnym badaniom laboratoryjnym, a ich komfort termiczny ustalany jest w oparciu o europejską normę EN 13537. Możesz je zatem porównywać z ofertami innych producentów dostępnymi na rynku.    

Decydując się na wybór odpowiedniego modelu warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania.

  • Jakie mogą być najniższe temperatury w nocy?
  • Gdzie będę korzystał ze śpiwora? Czy planuję spać pod namiotem czy w schronisku?
  • Jak będę transportował śpiwór – w plecaku czy np. w samochodzie?
  • Czy zależy mi na niskiej wadze i kompaktowych rozmiarach?
  • Czy będę korzystać ze śpiwora w wilgotnych warunkach ? 
Śpiwór Volven TravellerŚpiwór Volven PolarisŚpiwór Volven Superlight IŚpiwór Volven Superlight II
Waga1250 g930 g860 g980 g
Wymiary po spakowaniu37 x 20 cm30 x 14 cm28 x 13 cm31 x 16 cm
Temperatura komfortu13 st. C6,7 st. C17,1 st. C13,5 st. C
KształtmumiamumiaMumiamumia
Wypełnianiesyntetyczne Hollowfibrepuch kaczy 700 cui, 90/10Syntetyczne Eulin FiberSyntetyczne Eulin Fiber
Cena katalogowaOk. 210 złOk. 650 złOk. 280 złOk. 300 zł
Zestawienie parametrów popularnych śpiworów marki Volven

Jednym z najpopularniejszych modeli śpiworów od marki Volven jest model Polaris. Śpiwór z wypełnieniem puchowym, lekki i kompaktowy. Uszyty z wytrzymałego poliestru z technologią Ripstop, co minimalizuje ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych czy przetarć. Śpiwór Polaris został wypełniony 300 g puchu kaczego o sprężystości 700 cuin. Dzięki temu śpiwór jest lekki, kompresuje się do małych rozmiarów oraz dobrze utrzymuje temperaturę. Komfort cieplny podnosi dodatkowo kształt mumii, kaptur ze ściągaczem, kołnierz termiczny oraz przedział na stopy. Śpiwór spełni oczekiwania osób, które chcą podróżować na lekko i planują nocleg w przedziale temperatur do 2 stopni Celsjusza (limit termiczny). Śpiwór może nie zdać egzaminu w wilgotnych warunkach, w których puch traci swoje właściwości termiczne.  

Jeśli potrzebujesz śpiwora, który sprawdzi się także w wilgotnych warunkach modele z wypełnieniem syntetycznym będą doskonała opcją dla Ciebie. Volven oferuje szeroką gamę modeli syntetycznych. 

Bestsellerem jest model Volven Superlight występujący w dwóch wariantach komfortu cieplnego. Superlight to model dedykowany biwakowaniu w ciepłe, letnie noce lub całosezonowy śpiwór do schroniska. Jest lekki, ma duże możliwości kompresyjne i jest wykonany z trwałych materiałów. 

Alternatywą dla modelu Superlight jest równie popularny model Volven Traveller. Najbardziej budżetowa opcja spośród propozycji marki Volven. Jest nieco cięższy niż Superlight, ale doskonale sprawdzi się na początku przygody z biwakowaniem. Jeśli planujesz nocleg w namiocie tylko w lipcu lub sierpniu to opcja dla Ciebie. Zabierzesz go też na wypady ze znajomymi do schroniska.  

Wszystkie modele śpiworów marki Volven możesz kupić w dwóch wariantach – z zamkiem z lewej lub z prawej strony. Śpiwory zostały zaprojektowane tak, aby modele z przeciwnymi zamkami można było łączyć ze sobą. 

Dobrze dobrany śpiwór to gwarancja dobrze, przespanej nocy. Nic tak nie psuje wypadu w góry, jak przeżywające zimnem dreszcze przez całą noc. Śpiwory Volven to rozsądny wybór. Za stosunkowo niską cenę otrzymasz sprzęt na wiele sezonów.   

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *